Novinky

Léto ještě nekončí

22.8.2017

Intimní hygiena pořád na prvním místě!

Teplé dny a víkendy nám ještě pořád umožňují strávit příjemné dny u vody nebo sportem. Při honbě za posledními letními louči bychom však neměli zapomínat na opatrnost a péči o své tělo, zejména pak o partie v letním období náchylnější na nemoci.

Důležitost pH

Kyselé prostředí intimních partií je regulováno kyselinou mléčnou, kterou produkují laktobacily, jež jsou součástí normální zdravé poševní mikroflóry. Tento proces je řízen ženským hormonem estrogenem. V pochvě se přirozeně vyskytují různé bakterie, některé „dobré“ (například laktobacily) a některé „špatné“. Dobré bakterie pomáhají regulovat množení škodlivých druhů. Změna kyselosti (vyvolaná např. změnou hladiny hormonů, která je pro těhotenství obvyklá) může vést k jejich nerovnováze a způsobit tak bujení nežádoucích bakterií.

 

Křehká rovnováha

Přirozená rovnováha pH je křehká a lze ji snadno narušit řadou faktorů, jakými jsou například: sport, koupání, sexuální aktivita, těsné spodní prádlo nebo prádlo ze syntetických materiálů, hormonální výkyvy (zejména v těhotenství), sprchové gely a krémy s mýdlovým základem, agresivní aviváže, stres a únava či některé léky.

 

Běžné problémy

Dojde-li k narušení přirozené rovnováhy intimních partií a odchýlení pH od přirozeně zdravé hladiny, některé druhy kvasinek (například Candida albicans), či patogenních bakterií (například Gardnerella vaginalis), které způsobují vaginální infekce, se mohou začít množit. Tyto mikroorganismy zodpovídají za většinu běžných infekcí spojených s péčí o intimní partie – kvasinkové infekce a bakteriální vaginózy.

 

Mírně kyselé prostředí je důležité pro zachování:

• Přirozené bariéry proti nežádoucím bakteriím,

• přirozené ochrany proti infekcím,

• zdravé úrovně hydratace.

 

V Lékárně AGEL nabízíme celou řadu intimních gelů Lactacyd pro Vaše specifické potřeby. Odborný personál Vám ochotně poradí, k dispozici jsou vzorky, které Vám ulehčí rozhodování.
Nyní máte možnost zakoupit intimní gely Lactacyd za výhodnou cenu 135 kč.*

* Akční nabídka platí do 31. 8. 2017 nebo do vyprodání zásob.

Reklama

Nadace AGEL
Martek Medical
asc
Apatyka servis