O nás

Lékárník radí, jak na kila navíc

4.3.2021

S příchodem jara můžeme vnímat potřebu shodit ze sebe nejen teplé zimní oblečení, ale i nějaká ta kila navíc. Zima se letos po dlouhé době ukázala ve své plné síle, takže větší tuková vrstvička byla celkem vhod. Jak se poprat s nadváhou nám radí Mgr. Martina Petrošová, vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě.

_gallery-image

Úzkost je možné řešit

19.2.2021

„Poslední dobou je mi nějak těžko, buší mi srdce, nemůžu spát, máte na to něco?“ Zní stále častěji z úst zákazníků lékáren. Tyto potíže jsou projevem úzkosti, kterou lidé nyní prožívají, a je na lékárníkovi, aby určil pravou příčinu potíží a doporučil vhodný postup k řešení problému. Zaměstnanci Lékáren AGEL jsou dobře proškoleni na rozpoznání úzkosti, panických ataků a deprese pacientů. Více nám o tom řekla PharmDr. Helena Bačová, specialista odborného rozvoje Lékáren AGEL.

_gallery-image

Cenu respirátorů snížíme Snížení DPH u respirátorů se promítne i v cenách Lékárny AGEL

3.2.2021

Ministryně financí vydala dne 1.2.2021 rozhodnutí o prominutí daně z přidané hodnoty z důvodu mimořádné události. V souvislosti se stávající epidemiologickou situací způsobenou šířením viru SARS-CoV-2 se doporučuje užívat ochranné prostředky dýchacích cest s vyšší filtrační účinností. Ministryně financí se proto za účelem zmírnění dopadů této mimořádné události rozhodla zajistit cenově dostupnější přístupu k obličejovým maskám splňujícím příslušné parametry a přistoupila ve stanoveném rozsahu k hromadnému prominutí daně z přidané hodnoty při dodání filtračních polomasek či respirátorů. Lékárna AGEL zajistila dostatečné množství respirátorů různých velikostí pro potřeby svých zákazníků a sníží ceny ochranných masek spadající do rozhodnutí ministerstva financí. Prominutí daně se nevztahuje na zdravotnické obličejové masky ani na obličejové masky pro veřejnost, které zahrnují různé formy šitých roušek z bavlny či jiných textilií.

Zájem o respirátory roste

28.1.2021

Zájem o respirátory roste, Lékárna AGEL je na zvýšený zájem připravená.

_gallery-image

Nové produkty Privátní značky Lékárny AGEL

27.1.2021

Zákazníci v Lékárně AGEL vyhledávají kvalitní produkty za skvělé ceny. Také proto v nabídce rozšiřujeme řadu výrobků pod značkou Lékárna AGEL, díky které jsou k dispozici doplňky stravy za přijatelné ceny. Věrní zákazníci s klientskou kartou mají navíc tyto produkty za ještě výhodnější cenu. Pandemie COVID-19 všechny staví do obtížných situací. Kromě ztížených podmínek v obchodech, práci i doma se musíme starat hlavně o své zdraví a zdraví svých blízkých. Potřeba doplňování vitamínů a zvyšování imunity je nyní prioritou. I proto Lékárna AGEL nabízí nové vitamínové doplňky stravy.

_gallery-image

TAFFIX - revoluční ochrana před viry v Lékárně AGEL Nosní sprej chrání před 97 % virů včetně Sars-Cov-2

21.1.2021

Nosní sprej chrání před 97 % virů včetně Sars-Cov-2. Už 50 sekund po aplikaci chrání po dobu 5 hodin před vniknutím virů do organizmu.

_gallery-image

Nový akční leták Lékárny AGEL

18.1.2021

Právě vyšel nový akční leták, který platí do 7. 3. 2021.

Jak zvládnout současné náročné období a užít si klidné Vánoce

7.12.2020

Letošní rok klade vlivem pandemie velké nároky na psychiku. Obáváme se nejen o zdraví své či svých nejbližších, ale také o práci. Navíc při zavřených školách musí většina rodičů řešit péči o děti, jejich výuku a stravu. Při práci z domova je obtížné zvládat všechny povinnosti najednou a organizovat pohodový chod domácnosti. A tak mnozí z nás letos nemají lehké spaní.

_gallery-image

Rezervace léků on-line. Zkraťte si cestu ke zdraví

4.11.2020

4.11. 2020 Rezervujte si své léky on-line. Zadejte kód e-receptu do formuláře. Léky Vám připravíme ve vybrané Lékárně AGEL. V případě, že vaše léky nebudou na skladě, lékárna je objedná a bude vás informovat, že je pro vás vše připraveno. Ušetříte tak případně zbytečnou cestu do lékárny.

_gallery-image

Lékárna AGEL slaví Světový den lékárníků

26.9.2020

Nenahraditelnou činnost poskytovatelů lékárenské péče v systému zdravotnictví veřejnosti každoročně připomíná Světový den lékárníků, ustanovený Mezinárodní farmaceutickou federací (FIP) na 25. září. Tento významný den si v pátek připomenou také v Lékárnách AGEL.

_gallery-image

Odborné školení pro lékárníky Farmaceutická péče u pacientů trpících úzkostnými poruchami, depresí a demencí

2.9.2020

Společnost Repharm a.s. ve spolupráci se společností PACE 2015 o.p.s. pořádá pravidelná odborná školení pro lékárníky a farmaceutické asistenty. Přihlaste se na aktuální termíny.

Prázdninová cestovní lékárnička

27.7.2020

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, jak vybavit svou cestovní lékárničku? Není jednoduché nabídnout univerzální návod. Seznam pro nákup v lékárně se bude odvíjet od vaší cílové destinace a plánovaných prázdninových aktivit.

_gallery-image

Den lékáren 2020: Z rukou lékárníka, s radou odborníka. Ve vaší lékárně.

18.6.2020

Česká lékárnická komora (ČLnK) pořádá pravidelně akci Den lékáren, která letos připadá na čtvrtek 18. června. Hlavní část kampaně je věnována představení nezastupitelné role lékárníků a jedinečnosti lékáren. Jejich přínos v rámci zdravotnické péče zdůraznila i koronavirová pandemie: lékárny zůstaly téměř bez výjimky otevřené, pro pacienty standardně zajišťovaly léky i dosavadní poradenství a edukaci v rámci prevence. Letošní Den lékáren provází motto: „Z rukou lékárníka, s radou odborníka. Ve vaší lékárně“. Lékárna AGEL se do kampaně zapojila spolu s více než 1 300 lékárnami napříč celou ČR.

_gallery-image

Pro vyzvednutí eReceptu stačí občanka

4.6.2020

Od 1. 6. si můžete v lékárně vyzvednout všechny předepsané léky pomocí průkazu totožnosti.

Výprodej skladu na Masarykově náměstí

28.5.2020

Až 35% slevu mohou získat zákazníci Lékárny AGEL na Masarykově náměstí v Ostravě při nákupu volně prodejného zboží.

Lékárny AGEL zůstaly otevřené

7.5.2020

Opatření na snížení rizika přenosu koronavirové nákazy se dotkla také provozu v Lékárnách AGEL. I přes velké riziko kontaktu s pozitivními pacienty zůstaly lékárny stále otevřeny.

_gallery-image

Nevíte si rady s E-receptem v telefonu?

1.4.2020

Správný postup, jak jej uplatnit v lékárně, Vám názorně popíše obrázek níže.

Opatření k omezení šíření virové nákazy

18.3.2020

Vzhledem k závažnosti situace a vývoji pandemie COVID-19 důrazně doporučujeme svým zákazníkům dodržování základních zásad. Lékárníci a farmaceutičtí asistenti jsou zdravotničtí pracovníci a denně čelí zvýšenému riziku nákazy. Jejich zdraví je stejně důležité jako to Vaše. Prosíme, nezvyšujte svým jednáním riziko nakažení personálu, jeho možnou karanténu a uzavření lékárny jako zdravotnického zařízení první linie. Děkujeme za respektování těchto opatření.

Výzva pro studenty farmaceutických fakult

16.3.2020

Vážení studenti farmaceutické fakulty, obracíme se na vás s prosbou o výpomoc v našich Lékárnách AGEL, prioritně v ústavních lékárnách v Ostravě a Novém Jičíně.

10 ZÁKLADNÍCH ZÁSAD, které lékárníci doporučují dodržovat v období zvýšeného výskytu RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

28.2.2020

V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění se řiďte následujícím desaterem.

Koronavirus zvýšil zájem o prevenci také u zákazníků Lékáren AGEL

13.2.2020

13.2.2020 Koronavirus zvýšil zájem o prevenci také u zákazníků Lékáren AGEL. V přímém vstupu odpovídala v na dotazy ČT24 Mgr. Irena Kiliková, vedoucí lékárník Lékárny AGEL v Ostravě.

_gallery-image

0 Kč doplatek na vybrané léčivé přípravky

31.10.2019

Od 23. 9. 2019 nabízíme ve všech našich lékárnách vybrané druhy inzulínů s 0 Kč doplatkem a vybrané druhy antikoncepce za zvýhodněnou cenu. Pouze s Klientskou kartou Lékáren AGEL.

Nová otevírací doba LÉKÁRNY AGEL Ostrava, ul. Tyršova

31.10.2019

Vážení zákazníci, s platností od 14.10. 2019 dochází ke změně otevírací doby Lékárny AGEL na ul. Tyršova v Ostravě