O nás

Strašák v podobě nespavosti trápí na dva miliony Čechů. Farmaceut z Lékárny AGEL radí, jak s nespavostí zatočit ještě před tím, než se vydáte k lékaři

19.3.2024

Nespavostí, odborně nazývanou insomnie, trpí podle statistik každý třetí člověk. Jedná se o poruchu spánku, která se vyznačuje obtížným usínáním a časným vstáváním, po kterém už nejste schopni znovu usnout. Výjimkou není ani často přerušovaný spánek během noci. Pokud však nemůžete pár nocí usnout, pak za nárazovou insomnií může stát stres a psychické vypětí.

_gallery-image

„Dopřejte svým játrům jarní detoxikaci, škodí jim nejen alkohol,“ radí farmaceutka Lékárny AGEL

22.2.2024

Játra patří k nejdůležitějším orgánům v lidském těle. Zjednodušeně si je můžeme představit jako velký filtr škodlivých látek, který je zachycuje a vylučuje z těla ven. Játra vyčistí až 2 litry krve za minutu, mají zásadní funkci pro náš metabolismus a plní mnoho dalších klíčových úloh. Je proto potřeba jim jednou za čas ulevit a dopřát dostatek času na pořádnou regeneraci ve formě detoxikace. Jak na to, radí vedoucí farmaceutka z Lékárny AGEL v Českém Těšíně.

_gallery-image

Léky pro nemocnice skupiny AGEL nově třídí supermoderní lékomat. Jako jediný svého druhu na Moravě usnadňuje lékárníkům v ústavní lékárně práci a šetří jejich čas

18.1.2024

Nedostatek kvalifikovaného personálu se dotýká v nezanedbatelné míře také lékáren. Aby co nejvíce zefektivnila práci svých lékárníků a farmaceutů a zároveň modernizovala podle nejnovějších trendů, instalovala Lékárna AGEL do ústavní lékárny v areálu vítkovické nemocnice jako jediné na Moravě novinku – robotický sklad léčiv – lékomat.

_gallery-image

Naučte se rozpoznat rozdíl mezi suchým a vlhkým kašlem, léčba je totiž odlišná, říká lékárník Martin Rudol

17.1.2024

Kašel může být projevem virového onemocnění, zápalu plic, alergie nebo astmatu a slouží jako obranný reflex k odstranění nadbytku hlenu či cizorodých látek z dýchacích cest. Pokud se chcete kašle co nejdříve zbavit, musíte v prvé řadě zjistit, o jaký druh kašle se jedná, abyste zvolili správnou medikaci. Jak tedy poznat rozdíl mezi suchým a vlhkým kašlem nám prozradil farmaceut z ostravské Lékárny AGEL.

_gallery-image

Zásobte se na svátky léky včas!

21.12.2023

Všichni mají plnou hlavu vánočních příprav, nákupu dárků, pečení cukroví. Hlavně mít vše včas připraveno. Na co však mnozí chronicky nemocní pacienti zapomínají je kontrola dostatku léků pro svou léčbu. Lékárna AGEL proto připomíná několik základních pravidel, jak si i s nemocí užít klidné Vánoce.

_gallery-image

Privátní značka AGmed získala ocenění v kategorii Inovace AGEL

13.12.2023

Součástí 16. ročníku mezinárodního zdravotnického Sympozia AGEL bylo kromě jiného také tradiční ocenění nejlepších zaměstnanců a kolektivů Skupiny AGEL.

_gallery-image

Zánět močových cest je v lékárně v chladných měsících často skloňovaným tématem. Jak ho efektivně léčit a umět mu předejít?

24.11.2023

Ve většině případů postihuje zánět močových cest ženy. Děje se tak z důvodu anatomické stavby močového ústrojí, protože bakterie mají k močovým cestám a měchýři z okolního prostředí kratší cestu, čímž je riziko infekce podstatně vyšší. Jak se tedy poprat s akutním zánětem močových cest a předejít chronickému zánětu, radí lékárnice Mgr. Karolina Kurowska z Lékárny AGEL.

_gallery-image

Bylinné čaje jako přírodní podpora zdraví jsou v tomto období oblíbeným nápojem

3.11.2023

Šálek horkého bylinného čaje je pro toto období radost. Nejen že voňavá dobrota zahřeje dlaně, ale potěší chuť i čich. Navíc může podpořit zdravé procesy v lidském těle a přinést klid po náročném dni. O benefitech tohoto oblíbeného nápoje nám více prozradila vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Irena Kiliková.

_gallery-image

Vitamin C podpoří imunitu před podzimními virózami

22.9.2023

Podzim představuje pro náš organismus každoroční zatěžkávací zkoušku. Časté střídání teplot, méně slunečního svitu a celkový útlum energie oslabují naši obranyschopnost, v důsledku čehož jsme náchylnější na nejrůznější nachlazení a virózy. Pravidelné užívání vitaminu C je jednou z možností, jak podpořit imunitu v tomto období.

_gallery-image

Nachlazení, chřipka, ale i zažívací potíže – pro řadu dětí i dospělých poprázdninová realita. Jak si ve zdraví poradit s návratem do školy a pracovního režimu radí farmaceut Lékárny AGEL

29.8.2023

Časté výkyvy teplot, ochlazení a typické podzimní počasí způsobuje dětem i dospělým řadu zdravotních potíží. Pro lékárníky to už tradičně znamená plné lékárny lidí, kteří si chodí pro radu, jak s nachlazením či chřipkou zatočit.

_gallery-image

Pokožka seniorů vyžaduje v létě speciální péči. Jak ji chránit před škodlivým UV zářením?

11.8.2023

Nejen malé děti a lidé se zdravotními problémy, ale také starší část naší populace by se měla mít v letních měsících na pozoru. Starší lidé jsou totiž v důsledku změn na kůži a snížené schopnosti regenerace kůže méně odolní vůči škodlivým účinkům UV záření.

_gallery-image

„Létající lékárník“ není pohádková postava, i když pomáhá všude tam, kde je třeba

1.8.2023

Adam Bielesz je pro Lékárny AGEL zárukou toho, že žádná pobočka nezůstane bez výpomoci a za každých okolností zůstane pro zákazníky otevřená.

_gallery-image

B-komplex může vyřešit mnoho drobných zdravotních problémů, kterým obvykle věnujeme jen málo pozornosti, radí lékárnice

26.7.2023

Signály nedostatku vitaminu B často nebývají vážné, ale umí znepříjemnit život. Mezi běžné příznaky patří bolest hlavy, podrážděnost, slabost, chlad nebo mravenčení v končetinách. Nedostatek se projevuje také na kůži drobnými prasklinkami nebo vyrážkou, výskytem aftů, koutků nebo oparů. I když příčinou těchto potíží může být jiný problém, doplnění B-komplexu tělu jen prospěje.

_gallery-image

Sezóna klíšťat opět udeřila: Víte, jak se těchto parazitů bezpečně zbavit?

11.7.2023

Teplé počasí hraje do karet zejména klíšťatům, která jsou v tomto období každoročně přemnožená. Před jejich aktivitou, která v těchto dnech dosahuje čtvrtého stupně z pěti, varuje dokonce Český hydrometeorologický ústav. S vyšším výskytem klíšťat totiž roste riziko nákazy nebezpečnými nemocemi, jako je klíšťová encefalitida nebo lymská borelióza.

_gallery-image

Oči potřebují v létě speciální péči: Lékárnice radí, jak je spolehlivě chránit

4.7.2023

V letním období vystavujeme naše oči větší zátěži než kdykoliv jindy. Prázdninové koupání, ostré sluneční záření, klimatizace. To všechno jsou faktory, které pro náš zrak představují určitá zdravotní rizika. Jak je omezit a své oči účinně chránit, radí vedoucí Lékárny AGEL Mgr. Irena Kiliková.

_gallery-image

Darováním krve zachraňujete životy: lékárnice radí, jak se na svůj první odběr připravit

13.6.2023

Že je krev životadárná tekutina, která pro naše zdraví hraje zcela zásadní roli, si každoročně připomínáme 14. června v rámci Světového dne dárců krve. Ten poukazuje na to, jak jsou dobrovolní dárci krve klíčovou součástí moderní zdravotní péče a zcela nepostradatelní pro záchranu lidských životů. V současnosti se však potýkáme s celosvětovým nedostatkem krve, kdy spousta zemí hlásí akutní nedostatek zásob krevních skupin. Pokud uvažujete poprvé o návštěvě transfúzního oddělení, přinášíme pár tipů, jak se na své první darování krve připravit.

_gallery-image

Den lékáren připomene nezastupitelnou roli lékárníků

12.6.2023

Ve čtvrtek 15. června proběhne tradiční akce České lékárnické komory Den lékáren. Tento již 25. ročník je zaměřen na představení zdravotníků v lékárně, jejich profesních znalostí, kompetencí a činností, které v lékárně vykonávají. O tom, že lékárníci nejsou jen „prodavači“, není pochyb.

_gallery-image

Omalovánky na Den dětí

1.6.2023

Stáhněte si omalovánky a udělejte svým ratolestem k jejich dni radost. Můžete si je také vyzvednout v naší Lékárně AGEL

_gallery-image

Jak předejít trávicím potížím na dovolené, radí odbornice LÉKÁRNY AGEL

30.5.2023

Dovolenou je třeba si užít a sbírat zážitky. Těšíme se nejen na výlety, ale také na exotickou kuchyni, zmrzlinu na promenádě, dovádění ve vodě. Mnohým cestovatelům však tyto plány omezí trávicí potíže. Vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě-Vítkovicích PharmDr. Jarmila Staszková radí, jak lze toto riziko omezit užíváním probiotik.

_gallery-image

Jaro, noční můra alergiků a astmatiků: Jak účinně proti jarním alergiím bojovat?

15.5.2023

První hřejivé sluneční paprsky, prodlužující se dny a kvetoucí stromy již vhánějí lidem energii do žil. Některým z nás však vhánějí spíše slzy do očí. Řeč je o alergicích a astmaticích, kteří vždy jako první spolehlivě poznají, že jaro už je doslova ve vzduchu. Jak proti alergiím bojovat a zda to je vůbec možné, vysvětluje vedoucí Lékárny AGEL Mgr. Irena Kiliková.

_gallery-image

Den matek: I farmaceutky Lékáren AGEL jsou pracující mámy. Jak tuhle náročnou profesi dokážou skloubit s rodinou?

11.5.2023

Druhá květnová neděle patří už tradičně všem maminkám. Den matek slaví lidé po celém světě a je krásnou připomínkou toho, jak důležitou roli hrají maminky v našich životech. Květnový svátek je obzvlášť pro pracující maminky alespoň částečnou satisfakcí za jejich obětavost, tvrdou dřinu a každodenní snahu vybalancovat pracovní a rodinný život zároveň.

_gallery-image

Po hořčíku volá každá naše buňka

4.4.2023

Hořčík neboli magnézium potřebuje každá naše buňka. Podílí se na enzymatických reakcích, které zajišťují produkci energie v těle a bez energie, jak je známo, není výkon. Hořčík je důležitý pro naše svaly a jejich kontrakce, stejně tak i pro přenos nervových vzruchů. Jak rozpoznat, že naše tělo trpí nedostatkem magnézia a jak to napravit, radí vedoucí Lékárny AGEL Mgr. Martina Petrošová.

_gallery-image

AGmed exkluzivně v Lékárně AGEL

16.3.2023

Kateřina Řehulková, jednatelka společnosti AGmed, představila novou řadu produktů pod značkou AGmed, která je vyráběná exkluzivně pro Lékárny AGEL.

_gallery-image

V zimě dostává naše pokožka zabrat. Jak o ni pečovat, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

30.12.2022

Studený vítr a mráz působí v chladných měsících především na tváře, rty a ruce. Zasažená pokožka se vysušuje, ztrácí svou pružnost a rychleji stárne. Jak se o sebe v tomto počasí starat a jak předcházet popraskané kůži? V rozhovoru radí farmaceutka z Lékárny AGEL v Ostravě-Vítkovicích Mgr. Kristína Vorčáková.

_gallery-image

Co dělat s prošlými léky, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

9.12.2022

Našli jste doma léky, které jste si schovávali „pro strýčka příhodu“, ale už jsou prošlé? Vytřiďte svou lékárničku, ale krabičky s datem, které již dávno minulo, neházejte do koše na odpadky. Jak správně zlikvidovat prošlé léky, radí vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Českém Těšíně Mgr. Martina Máčeková.

_gallery-image

Jsou antibiotika přítelem nebo nepřítelem organismu?

16.11.2022

Kolem užívání antibiotik kolují různé názory. Někdo by s nimi chtěl vyléčit každou nemoc, někdo je naopak až příliš nedůvěřivý k jejich používání. Jak je to s antibiotiky doopravdy? Kdy nám mohou uškodit a kdy naopak pomoci? To nám prozradila vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Ostravě, Mgr. Irena Kiliková.

_gallery-image

S příchodem podzimu roste i špatná nálada. Jak poznat, kdy už jde o depresi a kdy o podzimní splín?

10.10.2022

Slunných dnů stále ubývá a na mnoho lidí pomalu ale jistě dopadá špatná nálada. Kdy už ale nestačí mírně upravit svůj režim a je třeba zajít za odborníkem? Nejen na tuto otázku jsme se zeptali vedoucí farmaceutky Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Martiny Petrošové.

_gallery-image

Rosacea neboli růžkovka je častější u žen, u mužů mívá ale závažnější průběh. Jak poznat toto chronické kožní onemocnění a jak ho léčit?

30.9.2022

Mnoho lidí o onemocnění kůže jménem rosacea asi neslyšelo. Co to vlastně rosacea je, jak ji rozpoznat? Je tato nemoc dědičná? Čemu se vyvarovat a jak ji léčit? Více tuto nepříliš známou kožní nemoc přibližuje v rozhovoru interní školitelka Lékárny AGEL Rita Smolková.

_gallery-image

Farmaceut Tomáš Brettler hraje na klarinet a saxofon ve dvou orchestrech

22.9.2022

Vedoucí Lékárny AGEL Česká Třebová PharmDr. Tomáš Brettler vystudoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, obor klinická farmacie. Po promoci v roce 2005 nastoupil do lékárny U Nádraží, která od roku 2008 součástí Skupiny AGEL. V roce 2007 obhájil rigorózní práci a získal titul PharmDr. Od roku 2013 je vedoucím Lékárny AGEL Česká Třebová.

_gallery-image

Jak se tvoří opar a čím ho léčit? Odbornice z Lékárny AGEL radí, co platí na opary a čím si pomoci k rychlejšímu hojení

12.8.2022

Opary dokáží opravdu znepříjemnit život. Navíc se často objeví v tu nejméně vhodnou chvíli. Jak poznat opar ještě v jeho zárodku, co ho způsobuje a čím ho léčit? K problematice se vyjádřila vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Irena Kiliková.

_gallery-image

Jak ošetřit bodnutí hmyzem a kdy už je nutné volat lékaře?

1.8.2022

Poštípání a pokousání hmyzem patří mezi běžná letní zranění. Potrápit nás mohou včely, komáři, klíšťata i neznámý hmyz. Dá se nějak na štípance připravit? A kdy už jsou příznaky těžké a nestačí je ošetřit jen doma? Své rady sdělila interní školitelka Lékáren AGEL Rita Smolková.

_gallery-image

Jaké úrazy hrozí na dovolené u moře a jak se na ně připravit, radí farmaceutka z Lékárny AGEL

24.6.2022

Dovolená u moře s sebou občas nese specifické úrazy, na které by se měl každý cestovatel připravit. U některých úrazů si můžeme svou nejistotou toho, jak postupovat, dokonce více ublížit. Vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Opavě a Zlatých Horách Mgr. Lenka Winklerová radí, co si přibalit do své standardní lékárničky na cestu k moři a jak postupovat při těchto zraněních.

_gallery-image

Den lékáren 2022: Co se děje v lékárně před výdejem léku?

16.6.2022

Den lékáren, který již po 24. pořádá Česká lékárnická komora (ČLnK), tento rok připadá na 16. června. Tématem letošního roku je cesta léku od jeho objednání, skladování až po výdej. Pacientovi se tak odkryje další část práce lékárníků, která bývá běžně skryta.

_gallery-image

Informace k e-shopu

1.6.2022

Děkujeme všem on-line zákazníkům za jejich dosavadní přízeň e-shopu lekarnaagel.cz, který k 26. 5. ukončil svou činnost. Případné reklamace či odstoupení od smlouvy je možné podat osobně nebo poštou prostřednictvím Lékárny AGEL, ul. Brandlova 1685/9, Ostrava.

Nedostatkem vitamínu D trpí až 60 % populace. Proč je „déčko“ důležité?

9.5.2022

Vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL, Mgr. Lucia Gondová, přibližuje důležitost vitamínu D. Jeho nedostatek v organismu se připisuje vzniku řadě onemocnění, jako je například osteoporóza, poruchy imunity či nádorové onemocnění. Jak doplňovat vitamín D? Můžeme se jím předávkovat?

_gallery-image

Voňavé květnové polibky bez zapáchajícího dechu. Jak bojovat s citlivým problémem radí specialistka z Lékárny AGEL

28.4.2022

Květen je jako stvořený pro líbání. Dle tradice žena, políbená pod rozkvetlým stromem 1. května, by měla celý rok oplývat krásou, přitažlivostí a plodností. Nechcete-li uschnout, ale mít na polibky pod třešní hezké vzpomínky, vyslechněte si dobré rady vedoucí Lékárny AGEL PharmDr. Jarmily Staszkové, jak si zajistit voňavý dech.

_gallery-image

Je třeba se bát zvýšené konzumace vajec o Velikonocích?

14.4.2022

Kolem vajec a cholesterolu kolují různá tvrzení a mýty. Jak je to doopravdy s cholesterolem ve vejcích?

_gallery-image

Lékárna AGEL se představila studentům farmacie na veletrhu v Hradci Králové

7.4.2022

Veletrh Bioanalytiky a Farmacie je určen zejména pro studenty vyšších ročníků farmaceutických a bioanalytických oborů. Dne 6. 4. 2022 se ho účastnila vedle hlavních hráčů na farmaceutickém trhu i Lékárna AGEL.

_gallery-image

Novojičínská Lékárna AGEL pomáhá zákaznicím vracet sebevědomí

16.3.2022

Operace prsu je pro každou ženu velmi citlivou záležitostí. Kromě strachu z nemoci ženy trápí i změna vzhledu vlastního těla. Lékárna AGEL v Novém Jičíně nabízí onkologickým pacientkám citlivou konzultaci a prodej prsních náhrad i dalšího doplňkového sortimentu.

_gallery-image

Lékárnice radí jak přežít suchý únor a nevymlouvat se

7.2.2022

Měsíc únor je známý kampaní vyzývající k celoměsíční abstinenci alkoholu. Většina Čechů o sobě tvrdí, že alkohol pije jen občas, ale mnoho jich balancuje na hranici alkoholismu, aniž by si to uvědomovali. Odoláte v těchto dnech alkoholu, nebo máte spíš více důvodů, proč si pravidelnou skleničku dát? Lékárna AGEL radí, jak správně na tyto výmluvy reagovat a předsevzetí dodržet.

_gallery-image

„Zdraví trávicího traktu je zásadní pro správný vývoj a funkci imunity,” zdůrazňuje specialistka Lékárny AGEL.

18.1.2022

Posilujete pravidelně svou imunitu? Existuje mnoho způsobů od otužování a pravidelného pohybu přes doplňování vitamínů, nejčastěji vitamínu C a D. Čtyři pětiny naší imunity jsou uloženy ve střevech, proto je důležité udržovat tento orgán v dobré kondici. Vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě Mgr. Martina Petrošová poradí, jak podporovat imunitu správnou funkcí střev.

_gallery-image

Napsaly s námi Lidové noviny: Zázračná pilulka v prodeji zatím není

22.12.2021

Také lékárníci pociťují, že se blíží Vánoce. Lidé se za nimi chodí poradit, jak se vybavit proti neblahým následkům vánočního večírku. Vedoucí farmaceutka Lékárny AGEL v Tyršově ulici v Ostravě Martina Petrošová říká, že když už jíme do syta, měli bychom alespoň pít do polopita.

_gallery-image

Trápí vás horečka? Lékárna AGEL radí, jak a kdy s ní bojovat.

26.11.2021

Zejména v zimních měsících má řada z nás oslabenou imunitu. S tím souvisí i větší riziko onemoc-nění. V případě, že se necítíme dobře, bolí nás hlava, pálí oči nebo cítíme celkovou únavu, je dobré sáhnout po teploměru, abychom potvrdili závažnost situace. Stoupá-li rtuť teploměru nad 38 stupňů, znamená to, že naše tělo bojuje s horečkou, která při dalším zvyšování může být pro lidský organismus nebezpečná. Odbornice z Lékárny AGEL radí, jak a kdy je nejlepší s teplotou bojovat.

_gallery-image

Svatomartinské hodování může žaludek pořádně potrápit. Od potíží pomohou bylinky i svižná procházka.

11.11.2021

Příjezd Martina na bílém koni 11. listopadu sice jen vzácně přináší do české kotliny sněhovou nadíl-ku, zaručeně si ale mnozí pochutnají na tradičních gastronomických pochoutkách začátku zimy. Svatomartinská husa s červených zelím a knedlíkem zapitá Svatomartinským vínem však může po-řádně potrápit naše trávicí ústrojí. Jak zkrotit žaludeční problémy prozradí zkušená farmaceutka z Lékárny AGEL Ostrava.

_gallery-image

Lékárna AGEL spustila nový e-shop

3.11.2021

Popularita on-line nakupování roste a také Lékárna AGEL nabízí možnost nákupu přípravků pro zdraví na svém e-shopu www.lekarnaagel.cz. Nyní v novém designu a s vysokou mírou přívětivých funkcí pro zákazníka.

_gallery-image

Sympozium AGEL podpořilo elektronizaci zdravotnictví

29.9.2021

Přes 600 zaregistrovaných účastníků si nenechalo 22. a 23. září ujít XIV. Sympozium AGEL, které se po roční nucené přestávce opět konalo v NH Collection Olomouc Congress hotelu. Odborníci z Česka, Slovenska i Izraele se zde věnovali hlavním třem tématům - biologické léčbě napříč obory, stále aktuálnější elektronizaci zdravotnictví a doplňkovému zdravotnímu pojištění.

_gallery-image

Začátek školního roku přináší dětem nachlazení, ale i zažívací potíže ze stresu. Pomohou bylinky i vitaminy, ale třeba i zdravější svačinka

1.9.2021

Začátek školního roku je pro lékárníky tradičně obdobím, kdy jejich rady vyhledávají rodiče školáků různého věku, ale také sami dospělí, kteří se potýkají se zdravotními problémy, spojenými s podzimním ochlazením. Řadu komplikací spojených s návratem dětí do kolektivu lze ale podle odborníků řešit včas a zabránit tak zhoršení zdravotního stavu.

_gallery-image

Plísňová onemocnění kůže v letních měsících

19.7.2021

Lékárna AGEL radí, jak si poradit s kožní plísní na nohou a zapářkových místech těla, které chceme v létě odhalit.

_gallery-image

Lékárna AGEL posílá pomoc na Hodonínsko

12.7.2021

Události na Moravě zvedly vlnu solidarity napříč celým státem. Také Lékárna AGEL hledala cestu, jak účelně pomoci postižené oblasti.

Plevel nebo bylinka? Začínáme se sběrem léčivých bylin.

2.7.2021

Letní louka se vzrostlou trávou je radostí pro každého bylinkáře. Že zrovna na vaší louce nic léčivého neroste? Možná se zkuste znova a lépe podívat. V záplavě zelených travin se často skrývají poklady, které při správném sběru a užívání mohou prospět i vašemu zdraví. Pokud si nevíte se sběrem rady, kupte bylinné přípravky v Lékárně AGEL.

_gallery-image

Změna otevírací doby - státní svátek

2.7.2021

V pondělí 5. 7. a v úterý 6. 7. 2021 budou všechny Lékárny AGEL uzavřeny z důvodu státních svátku. Těšíme se na vás zase od středy 7. 7. 2021.

Připravujeme pro vás NOVÝ KLIENTSKÝ PROGRAM!

1.7.2021

Pro všechny naše věrné zákazníky máme skvělou zprávu!

Pro Lékárny AGEL je spolupráce mezi lékařem a lékárníkem cestou, jak poskytnou pacientům nejlepší péči

17.6.2021

Den lékáren, který pořádá Česká lékárnická komora, připadá na 17. června a v letošním roce vyzdvihuje význam spolupráce lékaře a lékárníka. Připomíná si ho také Lékárna AGEL, která zdůrazňuje i významnou roli lékárníků při včasné identifikaci lékových interakcí.

_gallery-image

Doplnění letní lékárničky - radost z výletů nám nic nepokazí

3.6.2021

Letní výlety mohou znepříjemnit různé zdravotní komplikace. Lékárna AGEL radí, jak s vybavit prázdninovou lékárničku na odřeniny, bolest, spálení, nevolnost a další potíže.

_gallery-image

Co byste měli vědět o klíšťatech

21.5.2021

Přes svou malou velikost jsou klíšťata tvorem, kterého se při procházkách v přírodě právem obáváme. Jsou totiž přenašeči řady závažných onemocnění a až 20 % z nich je podle statistik infikovaných. Po přisátí na člověka mohou přenášet zejména klíšťovou encefalitidu a lymskou boreliózu. Právě začala jejich sezóna. Co je dobré o nich vědět a vyhnout se rizikům?

_gallery-image

Lékárna AGEL poskytla dar pro Mobilní hospic Ondrášek v hodnotě téměř 100 tisíc korun

17.5.2021

Zdravotnický materiál od Lékárny AGEL v hodnotě téměř 100 tisíc korun zprostředkovala NADACE AGEL Mobilnímu hospici Ondrášek. Injekční jehly, stříkačky, desinfekce, náplasti či sterilní krytí využijí zdravotničtí pracovníci hospice u zhruba 30 nevyléčitelně nemocných dětských pacientů, kteří tak mohou díky jejich péči trávit své poslední chvíle v domácím prostředí obklopeni svými nejbližšími.

_gallery-image

Podpořili jsme projekt Já a můj parkinson

4.5.2021

Marek Bilko je velký bojovník. Svou nemoc dle vlastních slov bere jako příležitost k tomu, aby pomohl stejně nemocným mladým lidem překonávat těžkou diagnózu. Takovýto přístup si zaslouží obdiv a pomoc.

_gallery-image

Buď FIT s Lékárnou AGEL!

3.5.2021

Chcete začít se zdravým životním stylem a pečovat kromě své fyzické kondice také na své psychické pohodě?

_gallery-image

On-line rezervace léků na recept ušetří cestu do lékárny

7.4.2021

Léky na recept je nutné vyzvedávat v lékárně osobně. Lékárník vysvětlí způsob užívání, prověří interakce s dalšími léky, které pacient užívá a doporučí opatření, jak situaci s nemocí co nejlépe zvládnout. Není však vyloučeno, že předepsané léky nejsou zrovna v lékárně na skladě. V rámci zkvalitňování služeb, které Lékárna AGEL nabízí, byla zavedena nová služba rezervace léků on-line. S rezervací se vám nemůže stát, že přijdete do lékárny s receptem a odejdete s prázdnou. Jakým způsobem rezervace fungují, jsme se zeptali Ing. Pavla Hanáka, místopředsedy představenstva společnosti Repharm a.s., která Lékárny AGEL spravuje.

_gallery-image

Změna otevírací doby na Velikonoce

1.4.2021

V pátek 2.4. a v pondělí 5.4. budou všechny Lékárny AGEL uzavřeny. Přejeme Vám klidné Velikonoce! Vaše Lékárna AGEL

U zrození očkovacího centra byl lékárník

30.3.2021

Téměř ze dne na den vyrostla po celé republice nová očkovací centra, která zajišťují potřebu očkování obyvatel proti covid-19. Mgr. Bronislav Uriča, vedoucí Lékárny AGEL, byl u zrodu úspěšného očkovacího centra v plzeňské Poliklinice AGEL a dnes je jeho hlavním koordinátorem.

_gallery-image

Praktické rady pro zvýšení imunity a zmírnění příznaků nemoci covid-19

23.3.2021

Jestliže jsme v prvních vlnách pandemie o nakažených virem covid-19 slyšeli spíše jen z médií, v současné době máme pocit, že se nákaza stala nepříjemným vlezlým sousedem. Je proto dobré vědět, jak zvýšit preventivně vlastní imunitu nebo jak zmírnit příznaky této nemoci.

_gallery-image

Syndrom suchého oka

17.3.2021

Stále více lidí trápí syndrom suchého oka. Zvýšený zájem o vyšetření zaznamenalo i Oční centrum AGEL v Ostravě-Vítkovicích. Ostrava, 17. března 2021: Je to již rok, co se potýkáme s koronavirovou epidemií. Řadu lidí neminul režim home office, drtivá většina studentů zůstala doma a vzdělávají se formou online distanční výuky. I v této souvislosti pozorují lékaři Očního centra AGEL zvýšený zájem o vyšetření zraku zejména u mladých lidí a studentů, které trápí podráždění očí v důsledku každodenního sledování monitoru.

_gallery-image

Lékárník radí, jak na kila navíc

4.3.2021

S příchodem jara můžeme vnímat potřebu shodit ze sebe nejen teplé zimní oblečení, ale i nějaká ta kila navíc. Zima se letos po dlouhé době ukázala ve své plné síle, takže větší tuková vrstvička byla celkem vhod. Jak se poprat s nadváhou nám radí Mgr. Martina Petrošová, vedoucí Lékárny AGEL v Ostravě.

_gallery-image

Úzkost je možné řešit

19.2.2021

„Poslední dobou je mi nějak těžko, buší mi srdce, nemůžu spát, máte na to něco?“ Zní stále častěji z úst zákazníků lékáren. Tyto potíže jsou projevem úzkosti, kterou lidé nyní prožívají, a je na lékárníkovi, aby určil pravou příčinu potíží a doporučil vhodný postup k řešení problému. Zaměstnanci Lékáren AGEL jsou dobře proškoleni na rozpoznání úzkosti, panických ataků a deprese pacientů. Více nám o tom řekla PharmDr. Helena Bačová, specialista odborného rozvoje Lékáren AGEL.

_gallery-image

Cenu respirátorů snížíme Snížení DPH u respirátorů se promítne i v cenách Lékárny AGEL

3.2.2021

Ministryně financí vydala dne 1.2.2021 rozhodnutí o prominutí daně z přidané hodnoty z důvodu mimořádné události. V souvislosti se stávající epidemiologickou situací způsobenou šířením viru SARS-CoV-2 se doporučuje užívat ochranné prostředky dýchacích cest s vyšší filtrační účinností. Ministryně financí se proto za účelem zmírnění dopadů této mimořádné události rozhodla zajistit cenově dostupnější přístupu k obličejovým maskám splňujícím příslušné parametry a přistoupila ve stanoveném rozsahu k hromadnému prominutí daně z přidané hodnoty při dodání filtračních polomasek či respirátorů. Lékárna AGEL zajistila dostatečné množství respirátorů různých velikostí pro potřeby svých zákazníků a sníží ceny ochranných masek spadající do rozhodnutí ministerstva financí. Prominutí daně se nevztahuje na zdravotnické obličejové masky ani na obličejové masky pro veřejnost, které zahrnují různé formy šitých roušek z bavlny či jiných textilií.

Zájem o respirátory roste

28.1.2021

Zájem o respirátory roste, Lékárna AGEL je na zvýšený zájem připravená.

_gallery-image

Nové produkty Privátní značky Lékárny AGEL

27.1.2021

Zákazníci v Lékárně AGEL vyhledávají kvalitní produkty za skvělé ceny. Také proto v nabídce rozšiřujeme řadu výrobků pod značkou Lékárna AGEL, díky které jsou k dispozici doplňky stravy za přijatelné ceny. Věrní zákazníci s klientskou kartou mají navíc tyto produkty za ještě výhodnější cenu. Pandemie COVID-19 všechny staví do obtížných situací. Kromě ztížených podmínek v obchodech, práci i doma se musíme starat hlavně o své zdraví a zdraví svých blízkých. Potřeba doplňování vitamínů a zvyšování imunity je nyní prioritou. I proto Lékárna AGEL nabízí nové vitamínové doplňky stravy.

_gallery-image

TAFFIX - revoluční ochrana před viry v Lékárně AGEL Nosní sprej chrání před 97 % virů včetně Sars-Cov-2

21.1.2021

Nosní sprej chrání před 97 % virů včetně Sars-Cov-2. Už 50 sekund po aplikaci chrání po dobu 5 hodin před vniknutím virů do organizmu.

_gallery-image

Nový akční leták Lékárny AGEL

18.1.2021

Právě vyšel nový akční leták, který platí do 7. 3. 2021.

Jak zvládnout současné náročné období a užít si klidné Vánoce

7.12.2020

Letošní rok klade vlivem pandemie velké nároky na psychiku. Obáváme se nejen o zdraví své či svých nejbližších, ale také o práci. Navíc při zavřených školách musí většina rodičů řešit péči o děti, jejich výuku a stravu. Při práci z domova je obtížné zvládat všechny povinnosti najednou a organizovat pohodový chod domácnosti. A tak mnozí z nás letos nemají lehké spaní.

_gallery-image

Rezervace léků on-line. Zkraťte si cestu ke zdraví

4.11.2020

4.11. 2020 Rezervujte si své léky on-line. Zadejte kód e-receptu do formuláře. Léky Vám připravíme ve vybrané Lékárně AGEL. V případě, že vaše léky nebudou na skladě, lékárna je objedná a bude vás informovat, že je pro vás vše připraveno. Ušetříte tak případně zbytečnou cestu do lékárny.

_gallery-image

Lékárna AGEL slaví Světový den lékárníků

26.9.2020

Nenahraditelnou činnost poskytovatelů lékárenské péče v systému zdravotnictví veřejnosti každoročně připomíná Světový den lékárníků, ustanovený Mezinárodní farmaceutickou federací (FIP) na 25. září. Tento významný den si v pátek připomenou také v Lékárnách AGEL.

_gallery-image

Odborné školení pro lékárníky Farmaceutická péče u pacientů trpících úzkostnými poruchami, depresí a demencí

2.9.2020

Společnost Repharm a.s. ve spolupráci se společností PACE 2015 o.p.s. pořádá pravidelná odborná školení pro lékárníky a farmaceutické asistenty. Přihlaste se na aktuální termíny.

Prázdninová cestovní lékárnička

27.7.2020

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, jak vybavit svou cestovní lékárničku? Není jednoduché nabídnout univerzální návod. Seznam pro nákup v lékárně se bude odvíjet od vaší cílové destinace a plánovaných prázdninových aktivit.

_gallery-image

Den lékáren 2020: Z rukou lékárníka, s radou odborníka. Ve vaší lékárně.

18.6.2020

Česká lékárnická komora (ČLnK) pořádá pravidelně akci Den lékáren, která letos připadá na čtvrtek 18. června. Hlavní část kampaně je věnována představení nezastupitelné role lékárníků a jedinečnosti lékáren. Jejich přínos v rámci zdravotnické péče zdůraznila i koronavirová pandemie: lékárny zůstaly téměř bez výjimky otevřené, pro pacienty standardně zajišťovaly léky i dosavadní poradenství a edukaci v rámci prevence. Letošní Den lékáren provází motto: „Z rukou lékárníka, s radou odborníka. Ve vaší lékárně“. Lékárna AGEL se do kampaně zapojila spolu s více než 1 300 lékárnami napříč celou ČR.

_gallery-image

Pro vyzvednutí eReceptu stačí občanka

4.6.2020

Od 1. 6. si můžete v lékárně vyzvednout všechny předepsané léky pomocí průkazu totožnosti.

Výprodej skladu na Masarykově náměstí

28.5.2020

Až 35% slevu mohou získat zákazníci Lékárny AGEL na Masarykově náměstí v Ostravě při nákupu volně prodejného zboží.

Lékárny AGEL zůstaly otevřené

7.5.2020

Opatření na snížení rizika přenosu koronavirové nákazy se dotkla také provozu v Lékárnách AGEL. I přes velké riziko kontaktu s pozitivními pacienty zůstaly lékárny stále otevřeny.

_gallery-image

Nevíte si rady s E-receptem v telefonu?

1.4.2020

Správný postup, jak jej uplatnit v lékárně, Vám názorně popíše obrázek níže.

Opatření k omezení šíření virové nákazy

18.3.2020

Vzhledem k závažnosti situace a vývoji pandemie COVID-19 důrazně doporučujeme svým zákazníkům dodržování základních zásad. Lékárníci a farmaceutičtí asistenti jsou zdravotničtí pracovníci a denně čelí zvýšenému riziku nákazy. Jejich zdraví je stejně důležité jako to Vaše. Prosíme, nezvyšujte svým jednáním riziko nakažení personálu, jeho možnou karanténu a uzavření lékárny jako zdravotnického zařízení první linie. Děkujeme za respektování těchto opatření.

Výzva pro studenty farmaceutických fakult

16.3.2020

Vážení studenti farmaceutické fakulty, obracíme se na vás s prosbou o výpomoc v našich Lékárnách AGEL, prioritně v ústavních lékárnách v Ostravě a Novém Jičíně.

10 ZÁKLADNÍCH ZÁSAD, které lékárníci doporučují dodržovat v období zvýšeného výskytu RESPIRAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ

28.2.2020

V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění se řiďte následujícím desaterem.

Koronavirus zvýšil zájem o prevenci také u zákazníků Lékáren AGEL

13.2.2020

13.2.2020 Koronavirus zvýšil zájem o prevenci také u zákazníků Lékáren AGEL. V přímém vstupu odpovídala v na dotazy ČT24 Mgr. Irena Kiliková, vedoucí lékárník Lékárny AGEL v Ostravě.

_gallery-image

0 Kč doplatek na vybrané léčivé přípravky

31.10.2019

Od 23. 9. 2019 nabízíme ve všech našich lékárnách vybrané druhy inzulínů s 0 Kč doplatkem a vybrané druhy antikoncepce za zvýhodněnou cenu. Pouze s Klientskou kartou Lékáren AGEL.

Nová otevírací doba LÉKÁRNY AGEL Ostrava, ul. Tyršova

31.10.2019

Vážení zákazníci, s platností od 14.10. 2019 dochází ke změně otevírací doby Lékárny AGEL na ul. Tyršova v Ostravě